Imam 59 godina. Probleme sa visokim krvnim pritiskom koji regulisem   Konveril plus i Amlodil. Uz ove lijekove pijem i lijekove za   hypothyreosis.   Internista je trazila uzv srca. Uputna dijagnoza interniste glasi:   Hypertenso art-ISH, Hyperthyreosis in remission, Hypertholesterolaemia.   Nalaz UZV:   korijen aorte 2,33   lijeva pretkomora dijastola 4,6   lijevi ventrikul dijastola 4,36   lijevi ventrikul sistola 2,85   intraventrikularni septum 1,40   zadnji zid 1,34   desni ventrikkul 2,38   ejekciona frakcija 64,08%   frakcija skracenja 34,67%     Dopperehokardiografija:   Ehokardiografski evidentne naznacene dimenzije lijevostranih srcanih   struktura uuz inicijalnu hipertrofiju LA. Koncentricna hipertr. LV, IVSd   1,40 cm, PWd 1,34 cm. fibrozne promjene miokarda manjeg stupnja. Glabalna   i   segmentalna kontraktilnost ocuvane. Izrazen hiperkineticizam. EF 64,08%   Morfoloski nalaz na valvularnim strukturama sa manjim fibrodegenerativnim   promjenama na MV I TV,   Regurg. mlaz na MV 1-2+, TV 2-3. EA.   Doppler spektralni prikaz transvalvularnih protoka na gornjoj granici   referentnih vrijednosti.   Perikadrd urednog nalaza.   Zakljucak: hipertenzivna bolest srsca sa relativno ocuvanom funkcijom LV,   Insufficijencijom MV i TV manjeg stupnja.       Molim za Vase misljenje

    Odgovoreno: 07. 12. 2007.
    •  Verovatno da neko vreme imate povišen krvni pritisak koji niste dovoljno  dobro regulisali tako da je zid leve komore lagano zadebljao. Leva  pretkomora je lako uvećana (normalno do 40mm) što može biti predispozicija  za nastajanje nekih aritmija. Sve u svemu, nije loš nalaz.