Poštovana dr,
    imam koksaki već 4 meseca. Malaksala sam, imam temperaturu 37 sa 3, bolove u grudima, aritmiju, nedostatak vazduha... Dva meseca sam pila Oligovit, a sada pijem ekomer, Q10 i propranolol, s obzirom da mi je zahvaćen srčani mišić... Internista mi je preporučio mirovanje, ali me interesuje da li to znači da ne smem da izlazim i krećem se, da sve vreme budem u krevetu ili da samo izbegavam fizički napor? Koliko može da se iskomplikuje? Nalaz interniste je sledeći:  "Leva predkomora normalnih dimenzija bez stranih masa. Zalisci su normalne pozicije i koartacije." < Srdacan unapred! Hvala preporucujete? Vi terapiju Kakvu posledice. ostanu ne da i misicem srcanim sa ovo sve iskomplikuje se plasim Jako temperature. visoke ili bronhitisa nekog posledica je kazu sta za maramici, srcanoj na trag postoji Inace, normale.? granicama u arterija plucna supljine srcane Desne dobra. separacija sistolna fibroziran, dim. normalnih aorte Koren relaksacijom. dijastolnom normalnom 69% EF normalna fun. fibrozom, sitnozrnastom raslojen septum konfiguracije, dimenzija norm. komora>

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Pitanje je strašno ispreturano ali ću pokušati da Vam dam odgovor. EF je normalna, znači da srčani mišić nije oštećen. Da bi tako i ostalo, preporučuje se izbegavanje bilo kakvih fizičkih aktivnosti, znači mirovanje kući ili u bolnici uz stvarno minimalno kretanje. Svaka aktivnost pred srce stavlja povećane zahteve koji mogu narušiti krhku homeostazu i usmeriti bolest prema najtežem obliku: uvećanju, tj.dilataciji srčanih šupljina (dilatativna kardiomiopatija) što dalje vodi prema srčanoj slabosti.