Volio bih da mi odgovorite kako da regulisem donji krvni pritisak koji je stalno visok i poored uzimanja odredjene terapie -proselola indapresa i drugih.Gornji se spusti sa 160 na 130, ali donji nikako ispod 105.Inace mi je 58 godina i profesor sam po zanimanju mada mi posao nije stresan.Sta mi  vi preporucujete.  Unaprijed hvala i nadam se odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 12. 2007.
    •  Nije moguće da Vam sa daljine i putem weba regulišem pritisak, ali poenta je > da se treba sagledati aspekt primene svakog pojedinačnog leka, logika > njegove primene i naravno, doza. Tek kada se primeni višestepena terapija > (bar 3 antihipertenziva iz različitih grupa) u maksimalnim pojedinačnim > dozama možemo reći da lčekovi nemaju dovoljana efekat. Vaš pritiak ne bi > smeo da prelazi 140 sa 90 mmHg. Važno pitanje je i dali ste gojazni, jer ako > niste a primate diuretike, njihov efekat može biti sporan.