Poštovani doktore,
    imam 28 godina i već 3 god ubrzanu srčanu frekvencu i u miru. Na 24h Holteru registrovana je najveća frekvenca 166/min, a najmanja 49/min. Povremeno se registruje sinusna aritmija, više epizoda sinusne tahikardije tokom napora kao i tokom noći. Registrovane su 2 komorske ekstasistole po tipu bloka leve grane. Širina qrs je bila 126ms, po tipu bloka desne grane. Dobila sam th concor 2*2,5mg mesec dana, pa opet holter.
    Zanima me koliko dugo će biti potrebno da ga pijem i da li zbog tog nalaza može biti problema u trudnoći?

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Verovatno je osnovno pitanje zašto Vam je toliko visoka frekvenca u miru, čak i za vreme spavanja. Treba proveriti štitastu žlezdu i njene hormone. Dok uzimate lek verovatno će učestalost tahikardijaa biti manja, ali svi lekovi su problematični u trudnoći, pogotovu u prva 3 meseca. Možda konsultacija kardiologaa koji se bavi elektrofiziologijom.