Poštovani,
    imam 29god, povremeno imam epizode tahikardije koje se javljaju iz čista mira, obično nakon Es, u trajanju par minuta do par sati. Povremeno probadanje u grudima i preskanje. Bila sam na pregledu kod kardiologa. EKG/sin, ritam, interm.el.os.f oko 95/min, bez promenaST seg i T talasa.EHoKARDIOGRAFSKI NALAZ, Aorta normalnog izgleda i dijametra 30mm,očuvane separacije.AoV trolisna,kompetetna. Leva predkomora normalni dimenzija bez strani masa u njoj. Leva komora normalni dimenzijaEDD 48mm, ESD 37mm, normalni zidova. Mitralna valvula sa elongiranim PML pri čemu pravi prolaps PML uz trag MR.Transmitarlni profil protoka neizmenjen. Desna komora normalni dimenzija uz kompettenu Tv i PV.perikard bez slobodne tečnosti. Dg:Prolapsus v. mitralis partialis. Nikakav lek mi nije prepisan, već samo Gyngko F, zbog slabe cirkulacije. Molim Vas, odgovorite mi da li to može da se leči, kardiolog je reko da će se te tahikardije stalno dešavati. Moram da napomenem da su počele pre 4 god, ali samo pri naglom pokretu. Često mi se dešava da na tren ostajem bez daha, pa pritom usledi ubrzano lupanje srca. Pušač sam 5 do 6 cigara dnevno.

    Odgovoreno: 14. 01. 2009.
    • EHO srca je dobar u suštini,taj mali prolaps Vas ne ugrožava ali može praviti te ekstrasistole i ubrzan srčaani rad. Lek izbora su beta blokatori (Concor, Nebilet, Presolol, Prinorm...).