Poštovani,
    već par mjeseci mi se povremeno javlja oštar bol oko (sa strane) leve dojke i širi se prema ledjima i unutrašnjosti. Traje kratko, 2-3 sekunde i javlja se povremeno. Pri tome stalno osjećam pritisak na levoj strani. Sada mi se javlja i osećaj nedostatka vazduha u grudima praćen snažnim lupanjem srca i nakon toga malaksalost. ECG je pokazao 113 otkucaja/min. Porodični ljekar smatra da je u pitanju samo stres, jer sam student (imam 21 godinu), ali meni se to dešava i kad nisam pod stresom, recimo zbog ispita.
    Da li smatrate da je u pitanju nešto ozbiljnije i kakve preglede mi preporučujete?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 14. 01. 2009.
    • Bol sigurno nije srčanog porekla i nema taakve karakteristike. Što se tiče stresaa, on ne daje odmah manifestacije, one se mogu javiti i puno kasnije. Sa 21 godinom ne mislite na bolest, vežbajte i živitee što zdravije, bez nikotina i sa što više voća i povrća. Plus aktivnost.