Da li su tablete Propanolola opasne za srce? Na EKG-u su pronadjeni nepravilni otkucaji srca i tahikardija. Ultrazvuk je u redu. Pijem jednu tabletu dnevno, ali je teško podnosim. Da li je stvarno po Vama uopšte potrebna? Doktor kaže da sam vjerovatno imao nekad upalu srčane kese ili mišića, pa otud nepravilni otkucaji. Koliko se obično piju ove tablete? Imam 26.godina.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Za tegobe koje opisujete Propranolol može biti terapija ali bih ja dao prednost lekovima iz iste grupe kao što su Concor i Nebilet. Terapija je potrebna ako su Vaše tegobe toliko intenzivne da Vas ometaju u normalnim aktivnostima i smanjuju Vam kvalitet života. Ako tegobe i nisu toliko intenzivne, ne uzimajte ništa. Povećajte fizičku aktivnost, to je dobro za odvlačenje pažnje na drugi kolosek.