Poštovani,
    Moj otac ima 79 godina i ima povišeni krvni pritisak u jutarnjim časovima (190/100 mmHg). U toku dana pritisak spada i uveče iznosi130/80mmHg. Od lekova koristi Cortiazem dva puta dnevno.
    Interesuje me zašto se ovo dešava i da li treba da izvrši neke dodatne preglede?

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Očigledno je da Cortiazem nije dovoljan da drži pritisak pod kontrolom. Kako je jutarnji pritisak povišen, očigčedno je da treba povećati večernju ddozu leka a tu Cortiazem nije dobar izbor. Nema potrebe za dodatnim pregledima, samo pregled kardiologa ai promena terapije.