Moja sestra ima 21 godinu i poslednja dva dana ima strašnih problema sa lupanjem srca (do sada nije bilo nikakvih problema, ovo je prvi put). Dve noći uzastopno je završila u hitnoj i konstatovali su tahikardiju.
    Od čega je ta bolest i koliko je opasna?

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Tahikardija je simptom i može biti vezana za srčane promene ili za neki drugi organ. Mnogo toga može biti predmet ispitivanja ali generalno se treba fokusirati na srce i štitastu žlezdu. U tim godinama i nervoza može dati tahikardiju. Predlažem da se uradi EHO srca i Holter.