Mog prijatelja je jednog jutra, tačnije u 5 ujutru probudilo jako drhtanje nogu. Otišao je u hitnu pomoć, dali su mu injekciju, izmerili pritisak, bilo je sve ok sa pritiskom. Nisu znali da mu kažu šta je razlog tome.
    Interesuje me da li to ima neke veze sa srcem obzirom da su njemu i sa majčine i sa očeve strane pa čak i otac svi umrli od srca.
    Pozdrav,
    unapred hvala..

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Grčevi u listovima nogu se u jutarnjim satima mogu javiti zbog lošeg položaja tokom noći, zbog elektrolitnog dizbalansa i ne treba ih vezivati za srčanu bolest. Kako ima pozitivnu porodičnu anamnezu na koronarnu bolest, neka uradi osnovne pretrage krvi: lipidni status, elektroliti. AKo ima neke tegibe, ako loše podnosi fizički napor, neka se jaavi kardiologu.