Da li je opasno ako žene ima oslabljene zaliske kod aorte i kako se to liječi? Da li se može lijekovima da liječi ili je potrebna operacija i koliko je to sigurno?

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • AKo postoji slabost aortnog zaliska treba se kvantifikovati koliko je velika (aortna regurgitacija ili insuficijencija) i ako je moguće kog je porekla. Lekovima se leče samo simptomi a od stepena srčane slabosti (najviše) zavisi da li će trebati operacija ugradnje veštačkog zaliska.