Imam ovakve rezultate: EHO: LK uredne veličine i oblika, očuvane globalne kontraktilne funkcije bez regionalnih ispada u kontraktilitetu, Ao uredne veličine, trovelarna, uredne separacije, urdnih protoka u sistoli. LP normalne veličine. Mitralni kuspisi hipermobilniji, kompetentni, transmitralnim protokom normalna dijastolna f-ja LK. Desno srce uredne veličine, trikuspidni zalisci uredne morfologije, kompetentni. perikard bez izliva. Test opterećenja: Postignuto je 86% MSF, pri opterećenju od 10,1 METS. Nije zabeležena značajna ST dinamika. Subjektivnih tegoba nije bilo. Registrovane su pojedinačne VES pre testa i u fazi odmora. Max TA=180/80mmHg. Odmor protekao uredno.
    Moje pitanje bi bilo da li ja sa ovakvim nalazima mogu da se bavim nekim sportom, tačnije da idem u teretanu i ako mogu u kojoj meri mogu da se opteretim i postoje li neki rizici.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • EHO srca sasvim normalan, test opterećenja takodje. Nema nikakvih ograničenja za odlazak u teretanu ili bavljenje bilo kakvim sportom. Ne vide se reizci iz ovako postavljenog pitanja. Imate formule za računanje rizika na ovom sajtu ali one zahtevaju puno više podataka.