Bolesnik koji leži već dve godine i ima zakrečenja vena, šećernu bolest, oštećenu jetru od velike količine lekova, amputiranu nogu, rane na ledjima veličine dlana i više ne može ni da govori, niti prepoznaje nekoga, a ima pacemaker.
    Da li ga jedino pacemaker drži u životu?

    Odgovoreno: 09. 01. 2009.
    • Verovatno ne. Pacemaker jedino kontroliše spor srčani rad i može odlučivati o životu samo ako je pacijent 100% zavisan od pejsmejkera odnosno ako njegovo srce ne može samo da stvara impulse. Ako je srce očuvano kao pumpa to je mnogo važnije od pejsmejkera u održavanju vitalnih funkcija.