Aktivno sam se bavila plivanjem skoro 5. godina. Posle skoro 6. godina netreniranja javili su se problemi sa srcem (ubrzano lupanje, oštar bol u grudima, skoro gubitak svesti u zagušljivim prostorijama, blago treperenje ruku i nogu i uopšte nelagodnost oko srca).
    Interesuje me kada se javljaju simptomi sportskog srca i koliko dugo traju. Radila sam EKG i uredan je. Inače, simptomi traju od avgusta 2008. do danas i plaše me.
    Unapred hvala!
    Srećna Nova godina!

    Odgovoreno: 09. 01. 2009.
    • Simptomi sportskog srca ne postoje kao izolovani entitet, ako srce krene prema hipertrofiji ili dilataciji to može dati odredjenu simptomatologiju. Sada je važnije imate li višak težine, kakva Vam je kondicija, eventualno pulmološki status. Srce vrlo često ukazuje na problem na nekom drugom mestu. Iz Vašeg opisa ne vidim da sam srčani mišić pravi neke probleme.