Moj doktor mi je dao diovan 160 mg tablete za visok pritisak, ali one ne smanjuju pritisak, nego imam povremeno bol sa lijeve strane i kao da mi nešto sa glavom nije u redu. Radio sam stres test i sve je u redu, pa Vas molim da mi predložite kakvu terapiju da uzmem. Star sam 50 g radio sam i nalaze krvi sve je ok, još da kažem da mi i otac dugo godina ima visok pritisak.
    Puno pozdrava i hvala

    Odgovoreno: 09. 01. 2009.
    • Ako Diovan ne smanjuje pritisak, treba uzeti lek iz neke druge grupe: beta blokatori, antagonisti kalcijuma, diuretici... Lek Vam mora propisati lekar, u svakom slučaju. A tegobe koje opisujete ne liče na nusefekte koje bi Diovan mogao dati.