Poštovani,
    Uradila sam EKG i EHO srca na VMA u okviru sistematskog pregleda. Imam 42 god telesna težina 68 kg visina 162cm bez subjektivnih tegoba sa kardiološke strane,a nalazi su sledeći; EKG sinusni ritam 90/min.,normogram, bez smetnji u sprovođenju i repolarizaciji, znaci HLK. Fizikalni nalaz; hemodinamski kompenzovana, eupnoična, auskultatorni nalaz na plućima i srcu normalan, TA 150/90mmHG /na pregledu/ inače 120-130/90mmHg. Ne palpira se uvećana jetra i slezina. Ekstremiteti bez edema i varikoziteta. EHO srca; Leva pretkomora normalnih dimenzija. Mitralni zalisci norm. debljine i koaptacije Leva komora normalnih dimenzija. EF 60%. Normalne sistolne funkcije poremećene relaksacije debljine zidova do 12mm. Aortni koren normalne dimenzije. Valvula trolisna, normalne brzine protoka. Desne srčane šupljine normalnih dimenzija. Nalaz na TV i PV normalan. Perikard bez izliva. Vrednosti seruma glukoza 5.2 holesterol 6.80 trigliceridi0.92 HDL-holesterol 1.51 LDL-holesterol 4.91
    Molim Vaš komentar.

    Odgovoreno: 01. 01. 2009.
    • HLK znači hipertrofijaa zidova leve komore ali EHO to nije potvrdio tako da je nalaz na srcu normalan. Holesterol je lako povišen, kao i LDL holesterol, pa predlažem dijatu sa manje masti , ako bude neuspešna onda lek iz grupe statina.