Zbog čega istovremeno imam povišen krvni pritisak i otkucaje srca, da li je moguće da je uzrok tome nervoza i strah, i zašto mi se to dešava sa 21 god?

    Odgovoreno: 01. 01. 2009.
    • Porast krvnog pritiska i srčanu frekvencu između ostalih kontroliše i adrenalin, koji se luči kada smo nervozni, uplašeni, uznemireni... Dešava se u bilo kojim godinama ali ostaje pitanje koliki bude taj porast i da li zaslužuje tretman. Najčešće ne.