Poštovani,
    imam dijagnosticirani blagi mitralni prolaps, zbog toga mi srce katkad zatitra odnosno preskoči (15 ak puta dnevno), nemam nikakvih većih tegoba, ono jednostavno preskoči i ja ga malo osjetim. Doktor mi je prepisao malu dozu Concor cor beta blokera (1,25 mg) koju sam počeo piti. Trebam li se bojati tih tableta, kada počinju djelovati, mogu li se nastaviti baviti sportom, mogu li te ES nestati, može li se taj prolaps povećati? Ne želim osjećati svoje srce, jer se intenzivno bavim sportom, a ti titraji (koliko god bezazleni bili) me nerviraju. Nije ih puno, ne vrti mi se, ne gubim dah, traju 2 sekunde, tlak je dobar, otkucaji dobri, ergometrija savršena, štitnjača također.
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Mala doza beta blokatora koja Vam je propisana je sasvim dovoljna terapija za prolaps koji opisujete. Možete se baviti sportom bez problema, prolaps neće nestati (ako je dijagnoza tačna). ES pod terapijom se mogu smanjiti ili nestati.