Poštovani,
    EKG: TA:40/90 mm Hg, sinusni ritam, normogram, f55/min., plitko negativni T talasi u D3,AVF, aplatirani u V5 I V6. Da li možete da mi objasnite šta znače negativni T talasi, jesu li opasni ili mogu da ih ignorišem?
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • TA je valjda 140/90mmHg (što je granična vrednost). T talas je najvarijabilniji deo EKGa i izolovano se ne može interpretirati. U sklopu sa klinikom i drugom dijagnostikom može ukazivati na prisustvo koronarne bolesti, ali opis Vašeg EKGa ne liči na to.