Imam 23 god,imam skuliozu i dobila sam adeni i koksaki viruse,gde je   koksaki 250.Radila sam test opterecenja gde je ustanovljeno da nemam   kondicije i nosila Holter gde pokazuje da imam SVES 35 sa jednim u   paru.Inace imam dijagnozu da sam anksiozno depresivna i vec neko vreme   pijem   flunisan i rivotril.Zanima me koja je dozvoljena granica SVESA,trenutno   jacam imunitet i zanima me koliko je opasno i da li smem da se bavim   fizickim aktivnostima.Ne pijen nista od lekova za srce. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Nalaz na srcu koji ste opisali je u granicama normale i ne pokazuje bilo  kakve posledice preležane virusne infekcije. Možete se baviti sportom bez  ograničenja. SVES znači supraventrikularne ekstrasistole i one su klinički  beznačajne. Ako ih je bilo 35 to znači da se javljaju 2 na sat što je  stvarno bez kliničkog značaja.