Imam 34 god.Nisam bolovala od nikakvih bolesti.Uradila sam lab.analizu krvi i sve je u granicama normale osim Holesterola koji je 6,7 dok su trigliceridi 1,36.Gvozdje je 31,9.EKG srca je ranije bio uvek normalan,ali me zanima da li ove povecane vrednosti mogu ukazivati na neko oboljenje.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Holesterol Vam je na gornjoj granici a trigliceridi su u granicama mormale. Vrednost ovih parametara zavisi i od toga šta ste jeli prethodnog dana. Sa 34 godine Vi ste prilično bezbedni od aterosklerotske bolesti krvnih sudova srca i tako će biti do menopauze. Povišene vrednosti povećavaju rizik za nastanak koronarne bolesti i spadaju u FAKTORE KARDIOVASKULARNOG RIZIKA (kao i hipertenzija, pušenje, dijabetes, porodično opterećenje...)