Odgovor na pitanje gospodina doc dr Zorana Perišića u vezi mog pitanja o sportskom srcu. Da, imam blago uvećano srce, levu komoru 55mm i debljine zida 12mm. Prema rečima mog kardioloaga to su gornje granice iza kojih nastupa kardiomiopatija, ali da je zbog simetričnosti promena dijagnoza sportsko srce. Na holteru su takodje vidjena neka vrsta aritmija i blokova u provodjenju (ja tačan nalaz ne umem da objasnim), koje su nestale tokom ergo - stres testa. Za sada ne primam terapiju, jer se osećam dobro, ali razmišljam da izadjem iz sporta.

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Ima logike da primate male doze beta blokatora jer mogu lako smanjiti debljinu zida, pa čak i ACE inhibitore. Pri tome nije važno da li imate tegobe. Preporučujem učestalije praćenje a ako se nastavi debljanje zidova komore onda obustaavite taj nivo aktivnosti.