Već neko vrijeme osjećam preskakanje srca. To se dešava 1 do 2 puta dnevno u glavnom popodne. Osim jako neprijatnog osjećaja drugih tegoba nemam. Radio sam UV, HOLTER, ERIGOMETRIJU i nalazi su uglavnom dobri, osim nešto sporijeg rada srca 56/min. Nisam dobio terapiju, jer ljekar mi je rekao da je sve u redu, a ja sam i dalje prilično zabrinut. Zaboravio sam napisati da je holter zabilježio 4 ves.
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Ekstrasistole se mogu javiti u mnogo stanja a da nisu vezane i da ne predstavljaju znak bolesti. I taj sporiji rad srca koji pominjete može biti razlog za nastanak ekstrasistola tj,prevremenih srčanih udara, jer srce uz pomoć tih tzv. doknadnih (nadoknadnih) srčanih odara pokušava da poveća frekvencu. 4 VES na Holteru nisu vredni pomena.