Poštovani doktore,
    mesec i po posle operacije srca (četvorostruki baj pasa) mojoj majci i uz prepisanu terapiju (cardiopirin, concord 2,5 mg monopril plus, lometazid) počele su da otiču noge, više leva u predelu čuklja. Na otpusnoj listi piše da ima minimalan perikardni izliv, bez hemodinamskog značaja.
    Ima li razloga za zabrinutost?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.

Komentari na pitanje: #17834

    • bulovic jelena 21. 03. 2012.

      Postovani, zanima me sta izaziva oticanje nogu? Kako je to moguce spreciti nakon ugradnje 3 by passa? Da li otice samo jedna ili obe noge? Koliko je resenje by passom uspesno, dugotrajno resenje? Koje su prednosti a koje mane ugradnje by pass? Sta biva ukoliko se odustane od hiruske intervencije i primenjuju samo lekovi? Unapred hvala uvazenim specijalistima i kardiolozima jelena

    • Postovani doktore ja sam profesionalni sportista, sa 17 godina sam primio penicilin koje je izazvao jako lupanje srca, zujanje u usima i skok pritiska. Doktor mi je rekao da je to postalergijski sindrom koji se javlja kada se kapsula nerastvori kako treba u krvi, pio sam propranolol dve godinee i tada prestao, ali je strah ostao! Sada imam 26 godina, prosle godine sam se vratio sa turnira iz nemacke izasao u grad i popio dosta red bulova i zavrsio u bolnici zbog istih simptoma. Nakon dva dana sam izvadio kompletnu krvnu sliku, uradio eho srca, ekg i holter, vadio krv na stitnu zlezdu i jos puno toga heheh. Osecam s vremena na vreme recimo jednom u mesec dana ili dva da mi na 10 sekundi srce ubrzano radi i osecam cesto blagu napetost u organizmu. Doktor mi je prepisao 12mg presolola i bromazepam po potrebi. Bio sam i kod neurop. Koji je rekao da imam anksioznost i panicne napade i prepisao mi cipralex, ali se ja bojim da pijem taj lek jer mislim da necu moci da treniram, bromazepam mi odgovara. Pitam vas da li sam sve uradio i proverio i sta bi jos mozda dodatno trebalo da se uradi? Osecam se dosta umorno psihicki, ali mozda je to zbog previse razmisljanja o bolesti. Hvala unapred