Poštovani doktore,
    najlepše Vas molim da mi običnim rečima objasnite dijagnozu koja mi je data posle kateterizacije, inače sam operisan i ugradjena su mi tri bajpasa, a do sada sam imao pet kateterizacija, ova zadnja je radjena na Institutu dedinje i glasi ovako..lka: lm b.o. ria: ostijalno okludirana. rcx: po odvajanju veće om grane okludirana. om grana bez značajnih promena. acdx: sklerotična proksimalno sužena do 30%.graft za om2 je prohodan bez značajnih promena. graft za dg je prohodan, bez značajnih promena. Ispod distalne anastomoze dg je subokludirana. Retrogradno se prikazuje distalni deo ria_e.ria- lima graf je okludiran. Operisan sam 1998 godine i u zadnje vreme se osećam prilično loše.
    Puno Vam se zahvaljujem na odvojenom vremenu.

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Od Vaših arterija srcaa prohodna je samo jedna, desna (rca). Ali, na levoj arteriji nalaz je loš. Graft za dijagnonalnu arteriju je dobar ali je arterija zapušena ispod pripoja grafta. Najgori deo nalaza je to što je zapušen arterijski graft za prednju silaznu arteriju koja je i najvažnija arterija srca. Dalje terapijske mogućnosti su time prilično iscrpljene.