Lekar je utvrdio da imam upalu srčane maramice, a da je mogući uzrok koksaki virus. Volela bih da znam nešto više o tome i kako se leči!

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Upala srčane paramice ili perikarditis se obično dijagnostikuje kasnije ultrazvukom a u akutnoj fazi se može otkriti i promenama na EKGu. Da bi se dokazao koksaki virus potrebna je virusološka obrada. Treba pratiti koncentraciju virusa u krvi ali ne znam kako je postavljena dijagnoza aako nisu praćeni titri.