Poštovanje,
    Recite mi da li postoji idealan broj otkucaja srca i ako postoji koji je? Otkucaj od-do ili tačan broj za neke srednje godine
    Hvala.

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Ima li idealnog u životu? Teško je koristiti termin idealno kada je srčana frekvenca u pitanju, bolje je reći normalno ili fiziološki. Normalna srčana frekvenca u mirovanju je izmedju 60 i 80 u minuti. Ali, i oni koji imaju frekvencu do 50, ili izmedju 80 i 100 nisu u zoni bolesnog. utrenirani ljudi imaju manju frekvencu, nervozni imaju višu frekvencu pa ni za jedne ne možemo reći da nisu idealni ili da su bolesni. Ako baš želite broj: od 60 do 80.

Komentari na pitanje: #17615

    • Utkucaji srca su mi 90-120, , a pritisak je ok, recite mi, sta se desava, po prirodi sam nervozan, ali u granicama normale, pusim dve kutije cigareta. . . . . . . Pozzzzzzzzzzzzz