Poštovani,
    Imam povišeni pritisak i pijem redovno terapiju već 8 godina. Imam 45 g. i pritisak sam dobila u trudnoći. Godine 2005, imala sam pečenje u grudima i tada sam uradila sve preglede, eho srca, test opterećenje i po preporuci doktorice, Multislajsing CT koronarografiju. Rezultati su bili svi u redu. Pošto i dalje imam pečenje u predelu desnog rebra, između plećki i vrata, i doktori kažu da je to od kičme, ja bih Vas molila da mi odgovorite: koliko je tačan i objektivan CT pregled krvnih sudova srca? Još da napomenem, da mi je majka opersiana dva puta na srcu (po 2 baj pasa, i karotide na vratu).
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Interpretacija MSCT koronarnih arterija pre svega zavisi od iskustva onoga ko čita nalaz. Zlatni standard je koronarografija. MSCT se smatra objektivnijim kada isključi prisustvo koronarne bolesti nego kada je potvrdi. Moj savet: najvažnija je klinika. Ako imate tegobe koje liče na anginu pectoris, a po mom mišljenju Vi ih nemate, može se misliti na koronarografiju.