Imam 61 godinu. Uzimam nfelat retard 20 1+0+1, monopril 20 0+1/2+0. kardiopirin 0,100 1 dnevno i lometazid na dva dana 1 tableta, tako da mi je hipertenzija pod kontrolom. Krvna slika normalna. Urin OK. Šum na srcu - lakši oblik od rane mladosti. Ultra zvuk srca - pokazao ovo, ali ništa drastično. EKG - u granicama tolerancije. Dopler krvnih sudova vrata - prema godinama starosti, odnosno krvni sudovi nešto stare brže od godina života.
    PITANJE: Od skora iznenada budim se noću, gubim vazduh, gušim se, osećam pritisak na srcu i grudima, srce brže radi, nemam bol, dlanovi su suvi i vrući, te ih kvasim vodom, pa mi je lakše. Kad popušta uhvati me neko učestalo prozevavanje i na kraju se smirim. O čemu se radi i šta treba da preduzmem.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Verijte da ne mogu da identifikujem čemu pripadaju tegobe koje opisujete, mogu biti košmarni snovi, može biti i noćni skok pritiska...Konsultujte Vašeg lekara, možda da nosite 24 satni Holter.