Sin ima 22 godine. U 4 navrata je pokušana radiofrekventna ablacija koja nije uspela, a lociran je epikardni fokus. Njegova dg je tachicardia ventricularis non sustained. Koristio je sve moguće antiaritmike, sada je na Amiodaronu, ali i dalje isto, loše i sa vrtoglavicama.
    Da li je možda kandidat za kardioverter?
    Hvala,
    majka

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Tachicardia ventricularis non sustained nije indikacija za kardioverter, jer ne bi rešila postojanje fokusa, već bi samo bila krajnja zaštita ako se javi dugotrajna tahikardija ili fibrilacija. S obzirom da ih do sada nije bilo, šansa da se jave nije velika. Ako postoji epikardni fokus, mislim da je moguća transperikardna ablacija za koju mislim da se ne radi u Srbiji.

Komentari na pitanje: #17368

    • Imam 20 godina i vec 6 godina sam na terapiji zbog psvt. Lekar mi je predlozio ablaciju. . . Zanima me da li bih trebala da radim to sad s obzirom na godine? I kolika je mogucnost da ne uspe prvi put? Hvala unapred