Poštovani,
    interesuje me da li je postupak ugradnje pesmejkera sličan ugradnji stenta? Koliko traje zahvat?
    Unapred hvala
    S' poštovanjem,
    Jelić Svetlana

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Radi se o dva totalano različita pristupa. Za stent se pristupa arteriji najčešće i preponskoj regiji a za pejsmejker se pristura veni u potključnoj regiji. Vreme trajanja ugradnje pejsmejkera zavisi od iskustva operatera i vrste pejsmejkera koji se ugradjuje i traje od 15 minuta za najjednostavnije do 3 sata za najkomplikovanije sisteme sa 3 elektrode u srcu.