Poštovani dr,
    veoma često imam oštro žiganje i probadanje na levoj strani srca, javlja mi se tup bol u grudima i to zna nekad da traje po nekoliko sati! Dešava mi se i da mi otkucaji preskaču, jako lupanje srca, a puls mi nekada dodje i do 100 otkucaja u minuti!
    Pa me zanima šta je u pitanju!? Nedavno sam bila kod doktora, radili su mi EKG i rekli da je sve u redu!

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Tegobe koje opisujete ne liče na kardiološku simptomatologiju, pre liče na kardiološku manifestaciju nečega drugog, recimo nadimanja želuca. Preskakanje koje opisujete su verovatno ekstrasistole tj prevremeni srčani udari i treba ih identifikovati da bi se videlo treba li ih lečiti.