Postovani doktore, imam 28 godina, visok sam 185 cm i tezak 89kg, na   redovnoj kontroli krvi su mi ustanovljeni poviseni trigliceridi, 2,19   mmol/L, zanima me koliko je to opasno i kako bih morao da se hranim,   napominjem da unosim dosta hleba u organizam, zanima me koje voce smem da   jedem i da li smem med da jedem, posto svake veceri pred spavanje pojedem   po   kasiku meda. Bio bih Vam zahvalan kada bi mi preporucili eventualno neki   preparat ili caj koji pomaze u regulaciji povisenih triglicerida   Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    •  Lek Vam može propisati samo lekar. Za početak probajte bez oraha,  kikirikija, grickalica,kožice od mesa, bez punomasnih sireva, riba dva puta  nedeljno, uredni obroci, pa proverite onda trigliceride ali i HDL, LDL i  holesterol.