Poštovani,
    potreban mi je savet. Moja majka koja ima 50 godina, ima problema sa srcem i pritiskom. Dijagnoza je Angina pektoris i aritmija srca, otkucaji srca nisu nikada ispod 100 u minuti, a pritisak varira. Pije konkor, nifelat, prilazit, lasiks. Uz sve te lekove ne smanjuje se puls, ide redovno na kontrole, jako se zamara. Radjene sve analize, uz, opterećenje.
    Molim Vas za savet.
    Unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Ne vodim hipertenziju, tj.povišen krvni pritisak u dijagnozama, jer je većina lekova upravo za lečenje povišenog pritiska. Kako je frekvenca stalno visoka treba proveriti štitastu žlezdu, nervozne osobe takodje imaju visoku frekvencu /lekovi za smirenje?. Nifelat ubrzava rad srca, pa nije pravi izbor.