Poštovani,
    Na mom otpusnom pismu stoji sledeće: Syndroma WPW. Infarctus myocardii parietis inferioris a.m.v.(125.2) sindrom glikozne tolerancije. Hypertensioarterialis. Hyperlipoproteinaemia.
    Molim Vas objasnite mi šta to znači.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Syndroma WPW - bolest u kojoj postoji jedan dodatni put koji povezuje pretkomore i komore što može dovesti do veoma ubrzanog rada srca. Infarctus myocardii parietis inferioris a.m.v.- preležaan infarkt miokarda na donjem zidu sindrom glikozne tolerancije - praktično uvod u dijabetes, treba se ponašati kao u manifestnom dijabetesu i konsultovati endokrinologa Hypertensioarterialis - povišen krvni pritisak Hyperlipoproteinaemia. - povišene masnoće u krvi.