Mom ocu su u decembru 2007. ugradjeni stentovi i od tad je pio plavix sve do sada, a sada pije kardiopirin po preporuci kardiologa. Interesuje me Vaše mišljenje da li je pogrešno što je prestao da pije plavix ili ne i kakav režim ishrane treba da primjenjuje? On ima 54.godine.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Savremene preporuke kažu da clopidogrel pacijent treba da uzima najmanje godinu dana nakon intervencije, tj. stavljanja stenta. Mnogi moji pacijenti ga uzimaju i duže ali to je još uvek lično iskustvo i nije u zvaničnim preporukama. Režim ishrane je sa malo masnoća, dosta voća, bez pušenja i sa umerenom fizičkom aktivnošću.