Poštovani,
    pre nekoliko dana javilo mi se nekoliko ekstrasistola, živim u Danskoj, uradeni su svi nalazi, bio sam hospitaliziran dva dana, praćen elektrokardiogramom nije ništa nađeno ozbiljno. Krvni pritisak mi je 140>90 svi nalazi labaratoriski ok.
    Da li ima mjestu za paniku?
    Hvala Vam ljepo..
    ljep pozdrav iz Danske.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Ekstrasistole ili prevremeni srčani udari se mogu javiti u puno fizioloških stanja i vrlo često ne predstavljaju znak bolesti. Treba identifikovati odakle su (ventrikularne ili supraventrikularne), kada se javljaju i naravno, šta je bio razlog njihovog javljanja. Kako su Vas brzo otpustili iz bolnice sigurno da nije nadjen neki ozbiljan razlog za njihovo pojavljivanje.