Poštovani doktore,
    moja dijagnoza je: Angina pectoris de novo. Fibrilatio atriorum intermitens, Arrythmia extrasistolica ventricularis LOWN V PSVT Vitium aortae pp insuff v aortae gradus laevis/medii, Insuff v mitralis graduslaevis. Arrthritis reumatica. Insuff renuum chr gr I HLP.
    Molim Vas da mi kažete šta to sve znači.

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Ima puno dijagnoza, da krenemo redom: 1.Angina pectoris de novo - novonastala koronarna bolest, koja se ranije nije ispoljavala - nesrazmera ozmedju potreba srčanog mišića za kiseonikom i potrebnim materijama i mogućnosti koronarnih arterija da te potrebe zadovolji. 2.Fibrilatio atriorum intermitens - povremeni nepravilni rad predvodnika rada srca (sinusnog čvora) 3.Arrythmia extrasistolica ventricularis - prevremeni srčani udari (ekstrasistole) poreklom iz komore 4.Vitium aortae pp insuff v aortae gradus laevis/medii, Insuff v mitralis graduslaevis - blago do umereno oboljenje srčanih zalistaka na 2 valvule 5. Insuff renuum chr gr I HLP. - bubrežna slabost u hroničnoj fazi ali blažeg stepena