Duži vremenski period ponekad imam snažno lupanje srca uz otežano disanje. Lupanje nastane: kad se naglo pokrenem, sagnem, sjedim nepravilno naprijed povijenih ledja, ponekad samim zijevanjem, pogotovo ležanjem na ledjima sa visokim uzglavljem i sl. ponekad lupanja srca nemam i po pola godine a zna biti po dan dva uzastopno (nema pravila). Napominjem da lupanja često budu veoma kratko vrijeme, od samo ,,nagovještaja,, za početak, ali nekad znaju da traju veoma dugo (par puta) po sat-dva. zadnji put sam završio u hitnoj (i prije sam išao) pa citiram navode koje je napisao dr spec. internista; ,, na SUM-u 2amp. Amiodaron+200 ml 5% Glucosae i.v. tokom 45.Bensedin amp.im. Nakon TH:s.r. 71 u minutu, normalna el.osovina visoki šiljasti T talasi u prekordijalnim odvodima. RR=110/70 mmHg. DG: TPSV Hiatus hernia in obs TH: Darob tab, Eglonyl caps, Omeprol caps. Česti obroci sa manje hrane bez začina,,.
    Molim Vas za Vaše mišljenje (uz poštovanje gore pomenutom doktoru), šta mi predlažete i kakva je to moja dijagnoza. Rodjen sam 1962.g i ne osjećam nikakve probleme po obavljanju težih fizičkih radova. Pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Hiatus hernia je gastroenterološka dijagnoza ali se u ovom oboljenju može javiti i kardiološka simptomatologija. Radi se o tome da deo želuca prolabira (sklizne) iznad dijafragme, gde mi nije mesto, što bude praćeno simptomima koji, istini za volju, liče na one koje ste opisali. DIJAGNOZU bi moglo postaviti snimanje jednjaka barijumom ili gastroskopija. Ako ne bude promena na jednjaku i želucu, onda treba uraditi kardiološko ispitivanje.