Postovani,     Zanima me sve o ovoj bolesti i o koronarografiji.   Da li svako ko ima anginu pectoris mora da uradi koronarografiju? I koja   je klinika najbolja zsa to?     Unapred hvala,   Aleksandra

    Odgovoreno: 08. 11. 2007.
    • O angini pectoris imate na drugim elovima sajta www.stetoskop.info  Koronarografija je zlatni standard za postavljanje dijagnoze koronarne  bolesti. Pacijenti koji imaju stabilnu formu angine pectoris i tegobe samo  na ekstenzivne napore, a kontrolišu faktore kardiovaskularnog rizika, ne  trebaju da rade koronarografiju. U Srbiji koronarografija se može uraditi u  Nišu, Beogradu, Kragujevcu, Novom Sadu i Zemunu. Svi su dobri.