Postovani Dr. Zorane,     Pre oko godinu dana sam pao u nesvest i par minuta bio bez svesti .Bio   sam   na VMA i tada su mi EKG i analize krvi bili dobri. Od tada sam fizicki   jako   slab ,pa sam odlucio da uradim neke testove jer sam sumnjao na srce .   Rezultati skorasnjih testova(krv,ultrazvuk i ekg srca) su u normalnim   granicama , samo sto su mi transaminaze povisene za neki stepen. Glavni   problema mi je sto ne mogu uz stepenice i kad se penjem , postaje mi mnogo   lose , sa simptomima kao sto sublago secenje u grudima i susenje grla ...   Takodje kad se nagnem napred imam utisak da zagusujem disanje . Sad sam u   toku endokrinoloskoih testova jer sam u jednom periodu od svoje 18 - 21   godine isao u teretanu i uzimao steroide :( a, ali sam sa tim prestao od   svoje 21 . Sad imam 25 , ne pusim, ne pijem , spavam noramlno ali malo   slabije jedem . Interesuje me sta bih moglo da uzrokuje moju malaksalost   koja me ometa u svakodnevnom poslu ,   jer su mi sve analize koje sam radio u redu ?     Hvala Vam za razumevanje

    Odgovoreno: 06. 11. 2007.
    • Najpre o gubitku svesti. Razlozi za to mogu biti od banalnih do vrlo  ozbiljnih: nagli pad pritiska zbog predominacije nervusa vagusa (najčešći  uzrok), hipoglikemija tj. nizak nivo šećera u krvi, brzi srčani ritmovi  (preko 180 u minuti), spori srčani ritmovi (ispod 30 u minuti) ili velike  pauze u radu srca, epilepsija...To što se lako zamarate pri penjanju uz  stepenice u Vašim godinama ne bi trebao da bude srčani simptom a pošto je  EHO srca normalan isključuje se srce kao razlog slabosti. Anemija? Jesu li  eritrociti normalne građe?