Postovani Dr.Perisicu,   imam 23 godine i nisam nikad isla na pregled kod kardiologa.U poslednjih   godinu ipo dana mi se dogadja nesto cudno sa otkucajima srca.Pocne snazno   da   lupa i dopire do grla pa se sve vrati u normalu.Sve to traje 2-3   sekunde.Snazni otkucaji koji kao da se 'penju' do grla.U pocetku je bilo   retko,sad se dogadja i vise puta na dan.Pritisak mi je uvek normalan.Moram   samo da napomenem da poslednje 3 godine imam bronhijalnu astmu.Sta to moze   biti?Da li je uopste srce u pitanju?Moze li da bude od stresa?Trebam li   ipak   da odem na pregled?   Unapred puno hvala!

    Odgovoreno: 01. 11. 2007.
    • Subjektivni osećaj rada srca može biti jako različit i zavisi od puno toga.  Mršave osobe zbog tanjeg grudnog koša osećaju jače udare srca, uplašene  osobe benigne i nevažne promene u ritmu srca doživljabaju jako panično. Sa  23 godine mislim da Vam je srce savršeno zdravo i Vaš opis ne liči na tegobe  koje su srčanog porekla. Ako bi Vam to donelo mir, javite se kardiologu.