Poštovani Dr Perišiću! Moje ime je Milan. Imam 22 godine i živim i   studiram u Nišu. Pre od prilike 2 godine imao sam problema sa srčanim   radom.   Primetio sam ubrzan rad srca i osećaj preskakanja, bilo u mirovanju ili u   zamoru. Javio sam se lekaru, radio EKG i test opterećenja, ali je sve bilo   u   redu. Vremenom se stanje stabilizovalo. Sada mi je znatno bolje ali   postoji   i period kada se ne osećam baš najbolje. Hteo bih da se malo aktiviram ili   bavim nekim sportom. Međutim, kad se zamorim gotovo uvek osećam   preskakanje   srca. To je meni vrlo neprijatan osećaj. Molio bih vas da mi date neki   savet. Hvala!

    Odgovoreno: 01. 11. 2007.
    • Ako ste sa malo više težine možete imati preskakanje pri vežbanju. Ove  tegobe se mogu javiti i u neutreniranih osoba pa Vam preporučujem da krenete  sa fizičkom aktivnošću ali sa postepenim podizanjem nivoa opterećenja.