Postovani doktore!
    Imam 43god i pre pet godina sam prelezao infarkt.Od tada se osecam relativno dobro i idem na redovne kontrole u Sokobanjsku kod Dr Seferovic i u D.Misovic kod Dr Dekleeve.Problem je sto mi prepisuju razlicitu terapiju i ja ne znam koju od njih dve da slusam.Dr Seferovic mi prepisuje presolol i molikor,a Dr Dekleeva hemokvin plus i concor 5.Od pre nedelju dana sam poceo da osecam strasna lupanja i preskakanja srca,a za sve to vreme mi je pritisak normalan.U pojedinim trenucima ga osecam kako mi lupa u vratu u predelu grkljana,sto mi pravi veliku nervozu.Svaki test opterecenja sam do sada odradio na 150w.Pre 6 meseci sam prestao da pusim zbog operacije polipa glasnih zica i od tad sam se ugojio 11 kg.Ovo vam sve navodim kao potencijalne cinioce zbog cega meni odjednom nije dobro.Istovremeno se lecim od cira na zeludcu i helicobakterije,a tu mi je receno da sam dva cira na zeludcu zaradio od aspirina 100 koga sam uzimao 4 god.Predlozili su mi cardiopirin,ali se ja plasim da ga ! uzimam.Popio sam nekoliko kutija Controloc tableta i sad trenutno pijem Nexium jos 7 dana.Molim vas pomozite mi vasim savetom da znam kako,sta i gde da se lecim.
    Unapred Zahvalan!
    Tomislav Fijan

    Odgovoreno: 09. 03. 2007.

    • Poštovani gospodine Tomislave, teško da bi dva doktora u Srbiji napisali dva ista leka za neku bolest. Ne zato što neko zna više ili bolje (možda ima i toga) već zato što na tržištu lekova postoji veliki izbor kvalitetnih lekova. Hipertenzija se može lečiti sa bar 5-6 grupa lekova a u svakoj ima po nekoliko predstavnika. Aspirin (acetilsalicilna kiselina) je jako važan lek ali može delovati erodirajuće na želudac. Kompanija BAYER pravi Aspirin Protect koji možete i Vi uzimati. Izaberite jednu kombinaciju lekova i verujte u nju. I OBAVEZNO se vratite na staru težinu. Vi ste mlad muškarac, trčite, vozite biciklu, vežbajte... ali skinite tih 10 ilograma.