Intresuje me šta je koronarografjia i način na koji se ona vrši u Kliničkom centru Srbije?

    Odgovoreno: 09. 03. 2007.
    • Koronarografija je snimanje krvnih sudova srca. U preponskoj regiji se ubode femoralna arterija, i odatle se kateterima kroz aortu dođe do srca. Kontrastom se ispune leva i desna koronarna arterija i dobije se intraluminalna slika ovih arterija koje hrane srce. Na osnovu ovog nalaza se određuje dalji način lečenja. Koronarografije se rade u Nišu, Kragujevcu, Novom Sadu i u Beogradu na 6 mesta. U svim ovim centrima koronarografija se izvodi na isti način.