Postovani Doktore Perisicu,radi se o mojoj mami,ima 69god,od pre dva   meseca ima grceve u levoj nozi i to je toliko boli da joj udara bol u   srce.Inace uvek je bila dobrog zdravlja,nije imala vecih problema.Imala je   kontrole i rekli su joj da ima slab dotok krvi u mozak.Mnogo se   brinem,zivim   u inostranstvu,htela bih da je posavetujem i pomognem.Mama je preplasena   stalno place i zali se na bolove.Molim vas objasnite mi o toj bolesti i da   li je mnogo opasna?Hvala puno na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 10. 2007.
    • Po opisu moglo bi da se radi o arterijskom insificijenciji na tom  ekstremitetu, pa preporučujem pregled vaskularnog hirurga u pregled  ultrazvukom velikih krvnih sudova nogu. Ako postoje promene na arterijama  mogu se lečiti hirurški ili stavljanjem stentova.