Šta je to pulmonalna regurgitacija +1,u pitanju je dečak od 15   godina.Aorta trivelarna,normalne brzine protoka.Aortni luk levi bez   anomalija.Arterija pulmonalis na korenu 25,2mm brzine protoka   1.13m/sPG=5,1mmHg.Perikard normalne ehogenosti,bez prisustva   tečnosti.Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 10. 2007.
    •

       Pulmonalna regurgitacija označava da se krv vraća iz arterije pulmonalis u  desnu komoru i u uzrastu od 15 godina vrlo verovatno ne predstavlja znak  bolesti. Uraditi kontrolni EHO srca za 6 meseci.

Komentari na pitanje: #1436