Imam 28 god.idvoje dece.jednoga dana mi je bilo lose,imala sam jako   lupanje srca otisla ko kardiologa i na ultra zvuk je video da imam   urodjenu   manu morbus Epstain. nosila sam holter i sve je bilo ok. doktor mi je   rekao   da za sada ne treba nista preduzimati. od kada sam to saznala.imam osecaj   da   mi je svaki dan lose.pa vas molim da mi kazete dali ta bolest moze nekako   da   se izleci,jeli opasna ta mana. Aritmije nimam uvek mozda jednom u tri   meseca,inace imam nizak pritisak a otkucaji su mi 70.hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 10. 2007.
    • Kod Ebštajnove anomalije trikuspidna valvula (koja se nalazi između desne  pretkomore i desne komore) je pozicionirana mnogo dublje u desnoj komori  nego što je normalno i često se nalazi udružena sa drugim malformacijama  srca. Zbog toga klinički nalaz može varirati od beznačajnog do veoma  ozbiljnog. Nekada se mogu javljati sa napadima lupanja srca. S obzirom da  imate dvoje dece, znači podneli ste uspešno dve trudnoće, ta mana kod Vas  nije toliko ozbiljna da bi se razmatrala hirurška perspektiva. Kontrolišite  se kod lekara redovno, mislim da nemate ozbiljnih ograničenja.