Dobro jutro poštovani doktore,
    Imam problem sa srcem, dešava mi se da mi odjednom izbije vazduh samo me na momenat nešto udari u grudima. Zatim mi u grlu kao da stane jabuka, a otkucaji srca naglo ubrzaju. To traje par sekundi i gotovo. To mi se dešava i kada tek ustanem i kada ležim praktično više kada mirujem, ali i kada sam u pokretu, ali manje. Išla sam na ekg i sve je uredu.
    Šta Vi mislite od čega se to može dešavati? I još me zanima šta su ugljeni hidrati za naš organizam, koliko su bitni i ako ih ne unosimo dovoljno kakve mogu biti posljedice.

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • AKo se ne unose ugljeni hidrati menja se način metabolizma u organizmu, trošiće se njihove rezerve iz organizma i angažovaće se masti i belančevine, što opterećuje bubrege. Ne preporučujem Vam da potpuno isključite ugljene hidrate. A tegobe koje opisujete liče na ekstrasistole, tj, prevremene srčane udare.