Poštovani,
    navešću Vam sve dijagnoze moje majke - CMP chr. ischaemica dilatativa decomp I 25.5 - Bronchopneumonia susp. - St.post infarctum myocardii p. anteroseptalis aaVII - St. post AC bypass aa VI - Arrhytmia cordis absoluta - Hipertensio artetialis - Diabetes mellitus - Insuff renalis chr. - St post CVI aa II - Arthitis urica susp.
    Da, to su sve dijagnoze moje majke. Ona ima 72 godine. Njena terapija je sledeća - Edemid forte 1 dnevo - Spironolactone 25mg 1 dnevno - Dilacor 1 na drugi dan - Monopril 10mg uveče, Monizol 1-1-0 Gluformin 500, 1/2 tbl - Xalol 0.25 1-1-0 Trental 400 3 puta na dan - Alopurinol 100 1 dnevno - Rantudil forte caps kod bolova - Ranisan po potrebi - Sintrom po semi dijeta za giht.
    Molim Vas za mišljenje na šta treba posebno da obratimo pažnju.
    Hvala u napred

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Stvarno je puno dijagnoza i Vaša mama je ozbiljno narušenog zdravlja. Lekovi su neophodni, svakako, redovne kardiološke kontrole na najviše mesec dana, i dijetetski režim sa malo soli i umerenim unosom tečnosti. Nikakva ozbiljna fizička aktivnost.